sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton

Kaçırılan pilotlarla ilgili sıcak gelişme!

Kaçırılan pilotlarla ilgili sıcak gelişme!

Lübnan İşişleri Bakanı`ndan flaş açıklama19.10.2013 19:29
Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbil, "Türk pilotları teslim almak üzereyiz" dedi.

Lübnan`da kaçırılan THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca`nın birkaç saat içinde serbest bırakılacağı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde yeni görüntüleri yayınlanan pilotlarla ilgili Başbakan Erdoğan, "En kısa sürede pilotlara ulaşacağız. Hayırlı, mutlu sona çok yakınız her an netice alabiliriz" açıklaması yaparken Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da pilotların serbest bırakılmasında olumlu gelişmelerin yaşandığını söylemişti.

SESSİZ BEKLEYİŞ!

Lübnan`da kaçırılan THY pilotları ile Suriye`nin Azez kentinde kaçırılan 9 Lübnanlı hacının serbest bırakılacağı yönündeki iddialar üzerine, Öncüpınar Sınır Kapısı`nda sessiz bekleyiş sürüyor.

PİLOTLARI ALACAK UÇAK TALİMAT BEKLİYOR

THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca`yı yurda getirmek üzere THY bir uçağını bekletiyor. Pilotların serbest kalması sonrası THY tahsis ettiği uçağı Beyrut`a gönderecek ve iki pilotta Türkiye`ye getirilecek. Uçağın hareket etmesi için Dışişleri Bakanlığı`ndan talimat beklendiği belirtildi.


BEYRUT-İSTANBUL-ŞAM HATTINDA SICAK SAATLER

Lübnan medyası, önceki gün Türkiye’ye gelen Lübnan Ulusal Güvenlik Genel Müdürü Tümgeneral Abbas İbrahim’in, dün sürpriz bir şekilde Suriye’nin başkenti Şam’a giderek 9 Lübnanlı Şii’nin serbest bırakılması karşılığında Beşar Esad yönetiminin elindeki bazı muhalifleri serbest bırakması konusunda girişimlerde bulunduğunu yazmıştı.

"PİLOTLARIMIZA KAVUŞACAĞIZ"

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Lübnan`da kaçırılan Türk pilotların serbest bırakılmasında olumlu gelişmelerin yaşandığını söyledi.

Davutoğlu; "Son günlerde telefon diplomasisi yanında, alanda MİT Müsteşarlığının çok yoğun çabaları var. Sayın Başbakanımız bizzat süreçleri takip etti. Bu bayramda da bununla ilgili yoğun mesai içinde olduk. Bugün itibarıyla biraz önce Lübnan Başbakanı Sayın Mikadi de teyit etti, çok olumlu gelişmeler var. Mikadi de bu olumlu gelişmelerin seyri konusunda bana bilgi aktardı. Ama tabii bizim bir prensibimiz vardır. Vatandaşlarımız bize doğrudan ulaşmadan bu konuda hep temkinle hareket ederiz. Başbakanımızın da dediği gibi olumlu bir seyir var. Saatler, günler itibarıyla inşallah pilotlarımıza kavuşacağız. Onlar ailelerine kavuşacaklar. Bu konuda engellerin büyük ölçüde kalktığını söyleyebilirim. Son prosedür olarak birtakım güvenlik tedbirleri de dahil olmak üzere, atılması gereken adımlar var. Katkıda bulunan herkese teşekkür borçluyuz." dedi.

Etiketler: lübnan - pilot - uçak - kaçıırlma

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir