sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton

Al CAS`ı vur UEFA`ya!

Al CAS`ı vur UEFA`ya!

CAS, UEFA`nın Fenerbahçe`ye verdiği 2 yıl Avrupa Kupaları`ndan men cezasını onadı28.08.2013 15:27

Fenerbahçe Kulübü`nün, UEFA Disiplin Kurulu`nun verdiği Avrupa kupalarından iki yıl men cezasıyla ilgili, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi`ne (CAS) yaptığı başvurunun görüşüldüğü duruşmalı toplantıların ardından karar bugün açıklandı. CAS, UEFA ve sarı lacivertli cephedenaldığı savunmaların ardından verdiği kararda Fenerbahçe`nin 2 yıl olarak belirlenen cezasını onadı.

CAS`ın resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde

``UEFA, Fenerbahçe Spor Kulübü`nü UEFA kulüp turnuvalarından şike suçlamaları nedeniyle 2 sezon men etmişti. Türk kulübü bu karar üzerine CAS`ta temyize gitti. CAS, tarafların arasındaki anlaşma gereği hızlandırılmış prosedürün uygulanacağı bir takvim belirleyip Türk kulübüyle ilgili UEFA kararını erteledi. Ve CAS`taki temyizin sonucu belli olana kadar bu sezonki Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarına katılmasına karar verdi. CAS Genel Merkezi`nde 2 gün süren duruşmalar 21 ve 22 Ağustos 2013 tarihlerinde yapıldı. Bu karar CAS tarafından da onandı. Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA kulüp turnuvalarından 2 sezon süre ile men edilmiştir.``

CEZA 2 YILA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

F.Bahçe`nin, UEFA Disiplin Kurulu`nun, Süper Lig`de 2010-11 sezonuna ilişkin şike davasıyla ilgili verdiği 2+1 yıl men cezası için UEFA Tahkim Kurulu`na yaptığı itirazla ceza 2 yıla düşürülmüştü.


Etiketler: cas - fenerbahçe - şampiyonlar ligi - avrupa kupaları - kap

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir