erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Akıllı çatal üretildi!

Akıllı çatal üretildi!
Get Adobe Flash player

Teknolojinin faydalı gelişimlerine biri daha eklendi. İşte, kilo, kalori, enerji ve yağ gibi besin değerlerini siz yemek yerken ölçen, size beslenme koçluğu yapan “Akıllı Çatal”! 25.06.2013 11:38
Las Vegas’ta gerçekleşen High-Tech CES 2013 fuarında, gıda ve yaşam kategorisinde ilk defa farklı bir ürün/yazılım tanıtıldı. Kilolarıyla başı dertte olanlar için etkili çözümler sunan ürün, aslında yemek yiyebildiğiniz sıradan bir çatal,daha doğrusu çatal görünümünde ama oldukça akıllı!
 
Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve daha sonra akıllı yastıklar, akıllı diş fırçaları, akıllı bebek bezleri gibi birçok hayatı kolaylaştıran ürün ve yazılımları günümüzde sıkça görüyoruz. Fazla kilolardan, yağlanmadan kurtulmak adına geliştirilen yeni bir ürün daha “Hapifork”.
 
Pek çok diyetisyen, hızlı ve iştahlı yemek, fastfood, sonradan ısıtılan yemekler kilo yapar gibi bulgularla kilo problemi olan kişilere yol gösteriyorlardı. Şimdi ise Hapifork ile akıllı çatalınızı iPhone’unuza indireceğiniz bir yazılım ile gözlemleyebilir ve yemek ile ilgili tüm denetimleri akıllı çatalınıza emanet edebilirsiniz. Başka bir deyişle diyetisyeniniz artık çatalınızın ucunda.
 
Üzerinde bulundurduğu 13 ayrı sensör sayesinde hızlı bir şekilde besin değerlerini ve sağlık yüzdesini hesaplayan akıllı çatal, sağlıksız beslendiğinizde sizi uyarıyor. USB yardımıyla bilgisayara bağlayabileceğiniz gibi, Bluetooth ile telefonunuzla da yeme alışkanlığınızı denetebiliyorsunuz.
 
“Böyle giderseniz” yorumu bulunan akıllı çatal, sizin kaç günde ne kadar kilo alıp vereceğinizi istatistiklerle hesaplayabiliyor.
 
Diyetisyeninizi çatalınızın ucuna kadar getiren o teknolojinin videosu ve görselleri için tıklayın.


Kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/hizli-mi-yemek-yiyorsunuz-birde/yeniurunler/detay/1727528/default.htmEtiketler: Las Vegas , iPhone , beslenme , USB , kalori , yazılım , Emanet

Diğer TEKNOLOJİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir