erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Philip Reeve’in sarsıcı bilimkurgu dizisinin beklenen 3. kitabı Türkçe’de!

Philip Reeve’in sarsıcı bilimkurgu dizisinin beklenen 3. kitabı Türkçe’de!
Get Adobe Flash player

Makineler diriliyor, anılar canlanıyor. Yürüyen Kentler’in palet izlerinde hesaplaşma vakti yakın! 27.06.2013 13:50

 

“Vineland’i terk etmeye karar verdim. Bir grup Yitik Oğlan buraya geldi. Meraklanmayın, amaçları zarar vermek değil. Beni de yanlarına alacaklar. Sal-kentler’i ve Av Alanı’nı, tüm dünyayı göreceğim ve tıpkı sizler gibi maceralara atılacağım... Söyleseydim beni engellemeye çalışırdınız. Kendime iyi bakacağım ve... en kısa zamanda döneceğim. Sevgiler, Wren”
 
Doğu ile Batı’nın savaşı dünyayı zifiri karanlığa sürüklüyor. Savaşın zihinleri altüst ettiği bir dünyada, uğruna yola çıkılan idealler bulanıklaşıyor ve kutuplaşma derinleşiyor. İnsan, toprağı canlandırmaktan aciz; yarattığı makinelerle ezip geçtiği ve çoraklaştırdığı dünyada verdiği yaşam mücadelesi her adımda daha ağır. Bir yanda Yürüyen Kentler, bir yanda Mobillik Karşıtları. Herkes, kadim dünyadan kalma Teneke Kitap’ın peşinde. Teneke Kitap hangi sırrı saklıyor?
 
Modern çağın Jules Verne’i İngiliz yazar ve çizer Philip Reeve, sıradışı buluşlarla, çevre meselelerine, politikaya, insana ve sevgiye dair derin bir duyarlıkla yazdığı bol ödüllü bilimkurgu dizisinin 3. kitabında, savaşlarla tükenen dünyanın ve vahşiliği son raddesine ulaşan insanın son dönemece giriş yolculuğunu anlatıyor.“Yürüyen Kentler” dizisinin 3. kitabı Cehennem Makineleri okurunu, gerilim ve heyecan dolu yolculuğun sondan bir önceki durağına davet ediyor.
 
1966’da İngiltere’nin Brighton kentinde doğan Philip Reeve, uzun yıllar bir kitapçıda çalıştı ve amatör olarak sinemayla ilgilendi. Çeşitli dergilerde öyküleri yayımlanırken, 1994’ten bu yana 40’ı aşkın kitap resimledi. Özellikle, Murderous Maths (Öldürücü Matematik), Horrible Histories (Dehşetengiz Tarih), Dead Famous (Ölü Ünlüler) ve Urgum Baltalı Kahraman (Urgum the Axeman) gibi çocuk kitaplarına yaptığı desenlerle tanınan Reeve, 2001’de yazdığı ilk romanı Yürüyen Kentler ’le (Mortal Engines) 2002 Gold Nestlé Smarties ve 2003 Blue Peter Yılın Kitabı ödüllerini aldı. Ardından, devam kitabı İhanet Altını (Predator’s Gold), bu kez Amerikan Kütüphaneler Birliği’nin (ALA) 2005 En İyi Kitap ödülünü kazandı. Uzak bir gelecekte, yok oluşun eşiğindeki dünyada tekerlekler üstünde hareket eden kentlerle kurguladığı dizinin üçüncü kitabı Cehennem Makineleri (Infernal Devices), dördüncüsü ise, yazara Guardian Roman Ödülü’nü kazandıran Karanlık Düzlük (A Darkling Plain) oldu. Fantastik üçlemesi Şafak Feneri ’ni (Larklight) yazdıktan sonra, Fever Crumb, A Web of Air (Hava Sarmalı) ve Scrivener’s Moon (Scrivener Ay’ı) adlı kitaplarıyla bilimkurguyla fantastik edebiyatın iç içe geçtiği “Yürüyen Kentler” (Predator Cities) dizisini sürdürdü. Kral Arthur’un öyküsünü anlattığı Here Lies Arthur (Arthur Burada Yatıyor) ile 2008 Carnegie Ödülü’ne değer görülen Reeve, eşi ve oğluyla birlikte İngiltere’de, Dartmoor’da yaşıyor.


Kaynak: http://kitap.milliyet.com.tr/philip-reeve-in-sarsici-bilimkurgu/kitap/detay/1728682/default.htmEtiketler: İngiltere , Jules Verne , çocuk , Kitap , Ten , Brighton , Yazar , Grup , Roman , Amerikan

Diğer TEKNOLOJİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir